Mar 20, 2018
All-Great Midwest Athletic Conference Women's Track Athletes
2023
2023 Indoor | 2023 Outdoor |
FIRST TEAM | FIRST TEAM |
Liz Wamsley -- 3,000m Run | Eden Little -- Javelin |
Meg Scheske -- Mile Run | Shura Ermakov -- 400m Hurdles |
SECOND TEAM | Meg Scheske -- 3,000m Steeplechase |
Gwynne Riley - Mile Run | Gwynne Riley -- 1,500m Run |
Shura Ermakov -- 400m Dash | Reagan Dahlquist -- High Jump |
Reese Dragovich - 800m Run | SECOND TEAM |
Emily Gerdin - Triple Jump | Liz Wamsley -- 1,500m Run; 5,000m Run |
Neva Polo -- Pentathlon | Averi Parker -- Shot Put |
THIRD TEAM | Neva Polo -- Heptathlon |
Judith Allison -- 4x400m Relay | Reese Dragovich -- 4x400m Relay |
Nicole Marshall -- 4x400m Relay | Dakota Stamm -- 4x400m Relay |
Francesca Federici -- 4x400m Relay | Francesca Federici -- 4x400m Relay |
Anna Roberts -- 4x400m Relay |
2022
2022 Indoor | 2022 Outdoor |
FIRST TEAM | FIRST TEAM |
Nikita Maines - Weight Throw | Eden Little -- Javelin |
Zalonya Eby - 200m Dash | Zalonya Eby -- 200m Dash, 4x400 Relay |
SECOND TEAM | Dakota Stamm -- 4x400 Relay |
Gwynne Riley - DMR, Mile | Josee Behling -- 4x400 Relay |
Josee Behling - 4x400m Relay, DMR | Reese Dragovich -- 4x400 Relay |
Reese Dragovich - DMR, 800m Run | SECOND TEAM |
Liz Wamsley - DMR, 3,000m Run | Meg Scheske -- 3K Steeplechase |
Dakota Stamm - 400m Dash, 4x400m Relay | Peyton Panka -- Javelin |
Shura Ermakov - 4x400m Relay | Reagan Dahlquist -- High Jump |
Emily Gerdin - Triple Jump | Alexie Day -- High Jump |
Emily Gerdin -- Triple Jump | |
Nikita Maines -- Shot Put | |
Gwynne Riley -- 1,500m Run | |
THIRD TEAM | |
Liz Wamsley -- 10,000m Run | |
Kaitlyn Rust -- 800m Run | |
Shura Ermakov -- 400m Hurdles |
2021
2021 Indoor | 2021 Outdoor |
FIRST TEAM | FIRST TEAM |
Kajsa Johansson - 200m Dash | Shura Ermakov -- 400m Hurdles, 4x400 Relay |
Dakota Stamm - 400m Dash, 4x400 Relay | Eden Little -- Javelin |
Alanna O'Leary - 4x400 Relay | Dakota Stamm -- 4x400 Relay |
Zalonya Eby - 4x400 Relay | Alanna O'Leary -- 4x400 Relay |
Judith Allison - 4x400 Relay | Josee Behling -- 4x400 Relay |
Emily Gerdin - Triple Jump | SECOND TEAM |
SECOND TEAM | Zalonya Eby -- 200m Dash |
Shura Ermakov - 400m Dash | Juliet Bernard -- Hammer Throw |
Calli Townsend - 800m Run | Peyton Panka -- Javelin |
Maryssa Depies - 3,000m Run | THIRD TEAM |
Claire McNally - 5,000m Run | Calli Townsend -- 800m Run |
THIRD TEAM | Maryssa Depies -- 1,500m Run, 5,000m Run |
Christina Sawyer - 5,000m Run | Meg Scheske -- 3,000m Steeplechase |
Nikita Maines - Weight Throw | Isabelle Gutierrez -- 400m Hurdles |
Emily Gerdin -- Triple Jump | |
Jillian Roney -- 4x100m Relay | |
Kajsa Johansson -- 4x100m Relay |
2020
2020 Indoor | 2020 Outdoor - No Meet |
FIRST TEAM | xx |
Judith Allison - 4x400m Relay | |
Kajsa Johansson - 200m Dash | |
Nikita Maines - Weight Throw | |
Alanna O'Leary - 4x400m Relay | |
Jillian Roney - 4x400m Relay | |
Christina Sawyer - 5,000m Run | |
Dakota Stamm - 4x400m Relay | |
SECOND TEAM | |
Arena Lewis - 3,000m Run | |
THIRD TEAM | |
Maryssa Depies - Mile Run | |
Gwynne Riley - 800m Run |
2019
2019 Indoor | 2019 Outdoor |
FIRST TEAM | FIRST TEAM |
Kajsa Johansson - 60m Dash | Melanie Boehm - 4x400m Relay |
Christina Sawyer - 5,000m Run | Maryssa Depies - 5,000m Run |
SECOND TEAM | Allysen Eads - 3,000m Steeplechase |
Maryssa Depies - 3,000m Run | Kajsa Johansson - 100m Dash, 200m Dash |
Allysen Eads - Mile Run | Alanna O'Leary - 4x400m Relay |
Abbie Porter - 800m Run | Abbie Porter - 800m Run, 4x400m Relay |
THIRD TEAM | Calli Townsend - 4x400m Relay |
Melanie Boehm - 4x400 Relay | SECOND TEAM |
Arena Lewis - 3,000m Run | Arena Lewis - 10,000m Run |
Nikita Maines - Shot Put | Nikita Maines - Shot Put |
Alanna O'Leary - 4x400 Relay | Dana Newell - Hammer Throw |
Calli Townsend - 4x400 Relay | THIRD TEAM |
Michaela Burkhauser - Discus | |
Alexie Day - High Jump |
2018
2018 Indoor | 2018 Outdoor |
FIRST TEAM | FIRST TEAM |
Chloe Ohlgren - Triple Jump, Long Jump | Zalonya Eby - 200m Dash |
Abbie Porter - 800m Dash, DMR, 4x400m Relay | Abbie Porter - 800m Run |
Zalonya Eby - 60m Run, 200m Dash, 4x400m Relay | Hannah McIntyre - 10k Run |
Hannah McIntyre - DMR, 3k Run | Carmen Botha - 400m Hurdles |
Victoria Wichman - 400m Dash, 4x400m Relay | Chloe Ohlgren - Long Jump, Triple Jump |
Ashlee Moran - 200m Dash, 4x400m Relay | Rachel Tolsma - Hammer Throw |
SECOND TEAM | SECOND TEAM |
Rachael Tolsma - Weight Throw | Arena Lewis - 10k run |
Kyleigh Edwards - 5k Run | Calli Townsend - 400m Hurdles |
Allysen Eads - DMR, 1 Mile Run | Allysen Eads - 3k Steeplechase |
Kathryn Bassette - Pole Vault | 4x100m Relay (Benson,Johannson,Watts,Moran) |
Hannah Watts - DMR, 800m Run | Alexandra Whitford - Pole Vault |
Maryssa Depies - 3k Run | |
THIRD TEAM | THIRD TEAM |
Kristin Freeman - Pentathlon | Amanda Reagle - 1500m Run |
Carmen Botha - 60m Hurdles | Kathryn Bassette - Pole Vault |
Arena Lewis - 3k Run |